poniedziałek, 23 listopada 2015

Liebster Blog Award

Witam serdecznie! Dzisiaj wpis ponadprogramowy. ;) Miło mi poinformować, że zostałem nominowany do Liebster Blog Award. O nagrodzie tej pisało już wielu moich poprzedników, więc wytłumaczę tylko dla tych, którzy z nazwą stykają się po raz pierwszy, iż jest to pewien rodzaj blogowej zabawy. Każdy nominowany przekazuje nominację innym lubianym przez siebie blogom (sztuk 5-11), a ich autorzy robią to samo... i tak koło się toczy. Przy okazji mamy również prawo zadania 11 pytań naszym wybrańcom.

W tym miejscu powinienem zapewne napisać coś od siebie. Trochę się nad tym zastanawiałem. Chciałem, żeby tekst, który wstawię w to miejsce był oryginalny zważywszy na fakt, że zabawa ta krąży już jakiś czas po sieci. I wtedy doszedłem do wniosku, że rzeczą najbardziej oryginalną będzie napisanie właśnie tego :D. I tak też zrobiłem.

Dodajmy jeszcze, że nagrodę otrzymałem od Marzeny, autorki bloga Amelii podróże małe i duże. Jest to istotne pod tym względem, że gdybym nominację dostał od kogokolwiek innego, pewnie sam bym ją nominował ;).
To jest pewien mankament tego typu postu. Wypadałoby wrzucić jakieś zdjęcia, ale nie masz pojęcia, jakie.
Dlatego zachęcam do obejrzenia lemurów katta z opolskiego zoo. ;)
Ale przejdźmy już do rzeczy. Muszę się teraz zmierzyć z 11 pytaniami, które wymyśliła dla mnie moja poprzedniczka. A więc do dzieła!

1. Co zainspirowało Cię do prowadzenia bloga?
Na pomysł bloga wpadłem jakiś rok temu. Od zawsze (no, prawie zawsze ;)) byłem i jestem pasjonatem historii i geografii, a przez to także uwielbiam podróżować. Stwierdziłem, że chciałbym w jakiś sposób zachęcić innych do zgłębiania wiedzy o świecie, jak również przedstawić im moje własne przemyślenia na temat różnych miejsc, kultury i tego co nas otacza. I w ten sposób zrodził się pomysł blogowania.
2. Jak rodzina i znajomi przyjęli fakt, że jesteś blogerem?
Na początek - nic o tym nie wiedzieli :D. A gdy już im o tym powiedziałem, wyrazili swoje zainteresowanie i dzisiaj są jednymi z moich czytelników ;).
3. Czy zanim zacząłeś prowadzić bloga, wśród Twoich znajomych byli jacyś "blogujący"?
Nie, a przynajmniej nie miałem wiadomości o takowych.
4. Czy przykładasz wagę do zachowania prywatności w blogowaniu?
Tak. I da się to zauważyć. Nie publikuję swoich zdjęć, ani nie zamieszczam nigdzie mojego nazwiska. Cenię swoją prywatność i nie chcę, żeby to o czym piszę zostało przesłonięte przez moje własne życie. Co oczywiście nie oznacza, że nie wyrażam swoich opinii, bo to jest - zgodnie z socjologią - motorem rozwoju zaangażowania w sprawy publiczne :D.
5. Co najbardziej podoba Ci się w blogowaniu?
Blogowanie daje mi szeroko pojętą możliwość samorealizacji. Cieszę się, gdy coś napiszę i ktoś stwierdzi, że rzeczywiście było to interesujące i że przyciągnęło to jego uwagę. :D
6. Czy masz jakieś inne hobby oprócz prowadzenia bloga?
Całe mnóstwo. :D Oczywiście zalicza się do nich zgłębianie tajników geografii i historii, przy czym z tą drugą wiążę dosyć mocno moją przyszłość, w związku z czym trudno nazwać to już zwykłym hobby ;). Poza tym uwielbiam muzykę (przede wszystkim rocka i alternatywę), filmy (i ich ocenianie na filmwebie :)), książki fantasy, sport (głównie w telewizji, ale nie pogardzę też wypadem na pływalnię). Aha, jeszcze jedno. Kocham jedzenie (nie mylić z gotowaniem ;)).
7. Czy planujesz jakieś zmiany dotyczące treści bloga?
Bardzo interesujące pytanie. Na pewno dalej będę skupiał się na podróżach, geografii i historii, przy jednoczesnym udziale kultury i sportu. Jednocześnie jednak bardzo chciałbym - w miarę możliwości - zwrócić swoją uwagę na nauki ścisłe, których tak do końca nadal nie rozumiem. Ale przecież w życiu trzeba podejmować wyzwania! Jednym z takich wyzwań było chociażby pisanie o neutrinach przy okazji artykułu o tegorocznych noblistach. ;) W ramach kryptoreklamy dodać mogę jeszcze, że przygotowuję już serię artykułów podsumowujących ten nasz 2015 rok, które ukażą się zapewne gdzieś pomiędzy świętami, a Sylwestrem ;).
8. Co Cię rozśmiesza?
Gdybym zaczął wymieniać, pewnie nie starczyłoby mi miejsca na serwerach Google :). Dlatego powiedzieć najłatwiej, że rozśmiesza mnie wszystko poza kilkoma wyjątkami, wśród których znaleźć można czarny humor.
9. Jaki jest twój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu?
To zależy. Wieczorem, gdy na dworze jest już ciemno, zazwyczaj oglądam książkę lub włączam telewizor, po czym pogrążam się w "kulturze". Kiedy indziej - oczywiście poza blogowaniem - uwielbiam podróże i śledzenie imprez sportowych ;).
10. Twoje 3 życzenia do Złotej Rybki.
1. Zdrowia, bo bez zdrowia nie ma się żadnych życzeń.
2. Żebym zawsze mógł robić to, co mi się najbardziej w danej chwili podoba.
3. Żebym znowu złowił Złotą Rybkę :D.
11. Za rok o tej porze będę...
... nadal człowiekiem :D. Mam nadzieję...
I jeszcze jedno wyjście z trudnej sytuacji. Wąwóz św. Jadwigi w Sandomierzu :).
Teraz nadejszła pora, w której kandydatów muszę przedstawić ja. Oto więc i oni:
1. Ale Piękny Świat - blog z jednej strony podróżniczy, a z drugiej kształtujący światopoglądowo. Za każdym razem, gdy czytam posty na tym właśnie blogu, zostaję skłoniony do kolejnych rozmyślań.
2. Henryków Blog  - Jakże nie mógłbym nominować bloga traktującego o historii? :) A ten jest naprawdę świetnie przemyślany i energicznie prowadzony.
3. LKedzierski - blog o podróżach i nie tylko, w przypadku którego urzekły mnie wspaniałe opisy różnych zakątków świata i fenomenalne zdjęcia (mam nadzieję, że nazwa jest właściwa, w przeciwnym razie proszę o poprawkę ;)).
4. Globtroterek - blog o podróżach z nieco innej perspektywy, na którym znalazłem już wielokrotnie interesujące opisy miejsc zarówno bliskich, jak i tych bardziej dalekich.
5. T&M Podróżniczo - blog podróżniczy, na którym - poza spotkaniem z interesującymi, wyjątkowymi miejscami - dowiedzieć się możemy także sporo o świecie, co niezwykle cenię ;).

No i oczywiście pytania, żeby moi wybrańcy nie mieli zbyt łatwo:
1. Na początek standardowo, czyli co skłoniło Cię do pisania bloga?
2. Czy podczas pisania bloga korzystasz z jakiś materiałów pomocniczych, a jeśli tak, to jakich?
3. W jaki sposób starasz się rozwijać swoje pasje?
4. Czy zdarza Ci się przeżywać swego rodzaju "wypalenie zawodowe" podczas blogowania, ze względu na które musisz sobie zrobić trochę przerwy?
5. Jak reagujesz na komentarze zamieszczane pod Twoimi postami?
6. Czy poszukujesz innych blogów o profilu podobnym do Twojego, a jeśli tak to w jaki sposób?
7. Jakie książki najbardziej lubisz czytać?
8. Jakie filmy najbardziej lubisz oglądać?
9. Gdzie najchętniej spędzasz wakacje?
10. Co byś wrzucił do kapsuły czasu, która miałaby zostać otwarta po 500 latach?
11. Czy byłbyś w stanie skończyć z blogowaniem?

Jak widzicie jestem wredny, ale mam nadzieję, że się tym nie zrazicie i spróbujecie podjąć wyzwanie :D.

2 komentarze:

  1. Baaardzo wyczerpujące odpowiedzi, zaspokoiły moją blogową ciekawość w 200%:-) Dziękuję w imieniu łańcuszka szczęścia ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo za tak miłe słowa :-) Energia jest, to prawda! Gdyby tylko jeszcze czas pozwalał na pełne wykorzystanie jej zasobów :-) Bardzo dziękuję za nominację i ciekawe pytania. Postaram sie odpowiedzieć w najbliższym czasie.

    OdpowiedzUsuń